+48 790 354 791 lub +48 790 215 118 info@htr24.com

Lemiesz gumowo metalowy

Każdy pług o odpowiedniej konstrukcji, przeznaczony do odśnieżania posiada lemiesze gumowe oraz zamienne lemiesze metalowe. Często spotkać można również lemiesze mieszane czyli gumowo-metalowe, wykonane w całości z obu materiałów.

W przeważającej części pługi, a raczej ich lemiesze wykonywane są pod indywidualnie określone zamówienie klienta. Mocowania do każdej ładowarki czy maszyny są dostosowywane specjalnie do potrzeb zamawiającego.

Każdy klient określa wysokość i szerokość lemiesza gumowo – metalowego, kąt sterowania bocznego, mocowanie do odpowiedniej maszyny.

Standardowe lemiesze gumowe na życzenie klientów mogą być zbrojone metalowymi elementami, najczęściej linkami. Stosuje się to w celu wzmocnienia konstrukcji elementów gumowych do pługów śnieżnych.

Solidne wykonanie lemieszy metalowych umożliwia wydajniejszą pracę maszyn śnieżnych a zastosowanie tylko i wyłącznie materiałów najwyższej jakości, posiadających certyfikaty.

Tak samo jak w przypadku lemieszy gumowych, jednym z typów lemieszy gumowo metalowych są kostki. W przypadku ewentualnego uszkodzenia, pęknięcia czy wytarcia się gumy wystarczy wymienić jedne odcinek, co jest rozwiązaniem ekonomiczniejszym od wymiany całego elementu.

Zastosowanie najnowszej technologii wytwarzania, w połączeniu z wysokiej jakości materiałami, znacznie zwiększa żywotność lemieszy gumowo metalowych. Ponadto, odpowiednio wyprofilowany kształt zmniejsza zużycie paliwa czy zapotrzebowanie mocy traktora, bądź innej maszyny.