Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5689
Wibroizolator | HTR - Wyroby gumowe
+48 790 354 791 lub +48 790 215 118 info@htr24.com

Wibroizolator

Wibroizolatory to  mechaniczne podzespoły, służące do niezwykle precyzyjnej izolacji elementów mechanicznych przed wibracjami oraz drganiami, które bardzo często występują w maszynach. Nie da się ukryć, iż wibracje są efektem pracy przekładni, silników czy podzespołów mechanicznych, a także wałów. Główne z zadań wibroizolatorów to odseparowanie podzespołów, które są niezwykle wrażliwe na występowanie wibracji, tak samo zresztą jak i wszelkiego typu podzespoły elektroniczne regulatory czy też czujniki.

Warto dodać, że dzięki wibroizolatorom można w odpowiedni sposób zabezpieczyć całe mechanizmy, łącznie z ich korpusami, osadzając je na stopach – to rozwiązanie w skuteczny sposób pozwala na zabezpieczenie maszyny w momencie, gdy są one narażona na drgania posadzki.

Szereg maszyn warsztatowych, duża część urządzeń o elementach rotacyjnych oraz maszyn udarowych w różnych warunkach wymaga skutecznego tłumienia generowanych przez siebie wibracji. 
Wibroizolator dobiera się w zależności od rodzaju maszyny, dlatego też mają one różne typu oraz właściwość, jednakże każde z nich zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tłumić wibracje, uderzenia czy hałasy, które powstają na skutek niewyważenia układów wibrujących w maszynach lub ruchu elementów, mogących powodować bardzo często uszkodzenie zdrowia osób obsługujących te maszyny a także nieprawidłowe działanie i zmniejszenie trwałości maszyn.

Jak dobrać wibroizolator?

 Informacje, jakie są niezbędne do doboru wibroizolatora to przede wszystkim:

  • wymiary urządzenia
  • kierunek obciążenia (pionowy, poziomy)
  • najniższa częstotliwość zakłóceń (liczba obrotów lub liczba cykli)
  • masa urządzenia
  • liczba i rozmieszczenie punktów podparcia
  • położenie środka masy

Wibroizolatory przemysłowe to jedna z najszerszych grup tego typu urządzeń, polecane są między innymi do silników elektrycznych i spalinowych, pomp, generatorów, szlifierek, sprzętu elektronicznego, maszyn stolarskich, sprężarek, młynów, młotkownic i wielu innych.

Wibroizolatory walcowe, poduszki gumowe, odbojniki, amortyzatory – znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie jest wymagana izolacja drgań powstałych podczas pracy maszyn i urządzeń.

Hałas i wibracje to typowe zjawiska związane z działalnością przemysłową. W zależności od stopnia natężenia hałas i wibracje mogą być nieprzyjemne oraz stać się skrajnie uciążliwe, zagrażając kondycji psychofizycznej pracowników i osób postronnych. W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje oraz typy wibroizolatorów, które pozwolą odizolować Twoje maszyny i zapobiec nieprzewidzianym uszkodzeniom.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiedni produkt zgodnie z Twoimi potrzebami.